Zpracování přírub je více náchylné k problémům

Zpracování přírub je náchylnější k problémům

Zpracování kování na přírubách je příliš vysoká, nebo v příliš vysoké teplotě ve vysokoteplotní topné zóně, kyslík v peci a další oxidující plyny pronikají do mezery mezi kovovými zrny a železem, sírou, uhlíkem a jinou oxidací. tvorba tavitelného oxidu kokrystalu, zničení vztahu mezi zrny, takže plastický materiál prudce klesá. Chcete-li spálit vážný kov, odstraňte hrubé, když světlo narazí na trhlinu, vytáhněte dlouhý čas se objeví v hořících trhlinách.

Mosaz je prasklý na povrchu výkovku přírub. Pozorování s vysokým výkonem, světle žlutá měď (nebo pevný roztok mědi) podél distribuce hranice zrna. Když se polotovar Příruba zahřeje, jako je zbytkový oxid mědi v peci, oxidovaná ocel se při vysokých teplotách sníží na volnou měď a roztavené atomy oceli se rozkládají podél austenitového okraje zrna, což oslabuje vztah mezi zrny. Kromě toho, když je množství mědi v oceli vyšší [> 2% (hmotnostní frakce)], jako je zahřívání v oxidační atmosféře, vytváření vrstvy bohaté na měď pod oxidem železa,

Mezi přehřátím a přehřátím není přísná teplotní hranice. Obecně k charakteristikám oxidace a roztavení zrna k určení hoření. U uhlíkové oceli, při tavení hranice zrn, vážné oxidační oceli (vysokorychlostní ocel, Cr12 ocel apod.) Přes hoření, hranice zrn v důsledku tavení rybích kostí. Když hliníková slitina spálila hranice tavení trojúhelníku a tavnou kouli a tak dále. Kování po spálení často nemůže být uloženo, muselo být vyřazeno.

Integrované příruby jsou připojení přírub. Patří také do krku s dvojicí ocelových trubkových příruby. Materiál je uhlíková ocel, nerezová ocel, legovaná ocel a tak dále. V různých domácích standardech, s IF reprezentovat celkovou přírubu. Používá se ve vysokotlakých potrubích. Výrobní proces pro kování. Celkové výrobky s přírubou, používající 11 procesů přesného obrábění, povrch hladký a hladký, mohou být v souladu s americkou normou ASME, německou normou DIN, štítkem EU, japonským standardem a čínským standardem pro zakázkovou výrobu.

Při svařování krku na krku Příruby a celková příruba jsou svařeny svařováním, mají dlouhý krk, jak vypadat z podoby velikosti a použití rozdílu mezi krkem a přírubami Příruby Je z hlediska vzhledu, celkový konec příruby příruby než tloušťka svařovací příruby tloušťky trubky, celkový průměr příruby kromě PN1.6MPa, DN450 nad zbytkem jsou stejné jako jmenovitý průměr. Celková výška příruby na výšku krku je vysoká, tloušťka stěny je poměrně tlustá a referenční standardní příruba může být zřetelně vidět.

Z pohledu aplikace jsou celkové příruby propojeny s přístrojem Příruby, jako jsou příruby na ventilu, příruby a ventil je celá, nikoliv přes svařovací spojení. Celková příruba používaná při výrobě zařízení v návrhu potrubí se téměř nepoužívá. A přírubové svařovací příruby a ventil, čerpadlo a další zařízení, které se při připojení používají, svařované na potrubí, velikost koncového rozhraní a příslušné trubky / kusy vnějšího průměru, tloušťka stěny, lze přímo svařovat na spojení.