Výkovky z nerezové oceli

Podrobnosti o produktu

Kování je výrobní proces, při kterém je kov vytlačován, zabírán nebo vytlačován pod velkým tlakem, aby se vyrobily vysoce odolné součásti. Kovaná nerezová ocel je ideální pro aplikace, u kterých je kritická odolnost proti korozi a bezpečnost. Kovové příruby z nerezové oceli 904L na farmaceutických strojích jsou dokonalým příkladem. Existují především tři druhy kování: otevřené kování, ideální pro větší součásti z nerezové oceli; uzavřené zápustkové kování, vhodné pro složitější konstrukce a přísnější tolerance; a prstencovou výkovku používanou k vytváření vysoce pevných prstencovitých aplikací.


Vysoký výkon a pevnost

Proces kování je používán v aplikacích, kde výkon a pevnost jsou kritické požadavky.

Kované komponenty se obvykle nacházejí v místech stresu a šoku. Písty, ozubená kola a vřeteno kol v vysoce výkonných automobilech a letadlech jsou často vyrobeny z kované nerezové oceli.

Nástroje obchodu

Kladiva, lisy a upsettery jsou základními typy zařízení používaných při kování. Kladiva mohou použít hnací sílu až 50 000 liber, kde lisy mohou vyvinout sílu až 50 000 tun. Upsettery jsou v podstatě lisy používané vodorovně pro zvýšení průměru obrobku stlačením jeho délky.

Označení kvality

"Kované" je značka kvality v ručních nástrojích a hardwaru. Klíče, kladiva, klíče, zahradní nářadí a chirurgické nástroje se téměř vždy vyrábějí kováním.


Procesy kování z nerezové oceli

Open-die kování

Ideální pro zpracování velkých kusů nerezavějící oceli, otevřené lisovací lisy neomezují ocelový polotovar během procesu kování a používají ploché zápustky bez předem vytvarovaných profilů a konstrukcí.

Uzavřené kování

Uzavřené zápustkové kování, známé také jako zápustkové kování, může vytvářet téměř neomezenou řadu tvarů, které se pohybují v rozmezí od pouhých uncí až po více než 500 kg. Jak vyplývá z názvu, dva nebo více matric, které obsahují otisky, jsou spojeny, jelikož kování se podrobuje plastové deformaci. Vzhledem k tomu, že matrice omezují tok kovů, tento proces může poskytnout složitější tvary a těsnější tolerance než otevřené kování. Impregnační zápustkové kování tvoří většinu výroby kování z nerezové oceli.

Valivé kování

Pokud průmyslové aplikace vyžadují vysokou pevnost, součást s kruhovým průřezem, neexistuje žádná shoda s válcovým kováním. Způsob obvykle začíná otevřeným kováním, aby se vytvořil kruhový předlisek tvarovaný jako kobliha. Dále několik válců působí tlakem na předlisku, dokud se nedosáhne požadované tloušťky a výšky stěny. Konfigurace mohou být ploché, jako pračka nebo výšky více než 20 palců. Kroužky lze přetočit do mnoha velikostí, od ložisek s valivými ložisky po velké tlakové nádoby.


Chystáte se na velkoobchodní zakázkové výkovky z nerezové oceli od jednoho z předních výrobců a dodavatelů výkovků? Pak můžete okamžitě kontaktovat naši továrnu.
Dotaz