Hliníkové výkovky

Podrobnosti o produktu

Kování je výrobní proces, při kterém je kov vytlačován, zabírán nebo vytlačován pod velkým tlakem, aby se vyrobily vysoce odolné součásti. Kovaný hliník je ideální pro aplikace, kde je důležitý výkon a bezpečnost, ale pro dosažení rychlosti nebo energetické účinnosti je zapotřebí lehčí kov. Kované hliníkové kolečka na závodech Daytona jsou dokonalým příkladem. Existují především tři druhy kování: otevřené kování, ideální pro větší hliníkové součásti; uzavřené zápustkové kování, vhodné pro složitější konstrukce a přísnější tolerance; a prstencovou výkovku používanou k vytváření vysoce pevných prstencovitých aplikací.


Vysoký výkon a pevnost

Proces kování je používán v aplikacích, kde výkon a pevnost jsou kritické požadavky.

Kované komponenty se obvykle nacházejí v místech stresu a šoku. Písty, ozubená kola a vřetena kol v vysoce výkonných automobilech a letadlech jsou často vyrobeny z kovaného hliníku.

Kovaný hliník ideální pro letecký průmysl

Výzvy a drsné prostředí ve vesmíru vyžadují struktury, které jsou silné a trvanlivé, ale také lehké. Nízká hustota kovaného hliníku vzhledem k ocelům je ideálním kandidátem pro letecké aplikace.

Nástroje obchodu

Kladiva, lisy a upsettery jsou základními typy zařízení používaných při kování. Kladiva mohou použít hnací sílu až 50 000 liber, kde lisy mohou vyvinout sílu až 50 000 tun. Upsettery jsou v podstatě lisy používané vodorovně pro zvýšení průměru obrobku stlačením jeho délky.

Označení kvality

"Kované" je značka kvality v ručních nástrojích a hardwaru. Klíče, kladiva, klíče, zahradní nářadí a chirurgické nástroje se téměř vždy vyrábějí kováním.


Hliníkové kovací procesy

1.Open-die kování

Ideální pro zpracování velkých kusů hliníku, otevřené lisovací lisy neomezují hliníkové polotovary během procesu kování a používají ploché zápustky bez předem vytvarovaných profilů a konstrukcí. Hliníkové bloky o hmotnosti až 200 000 liber a délce 80 stop mohou být otevřené zápustkové kované pro vytvoření velkých hliníkových součástí s optimální strukturou. Zatímco techniky svařování a spojování jsou užitečné při vytváření velkých součástí, nemohou odpovídat síle a životnosti kované části. Výkové výkovky jsou omezeny pouze velikostí výchozího materiálu.

2. Kované uzávěry

Uzavřené zápustkové kování, známé také jako výkovkové kování, může vytvářet téměř neomezené množství tvarů, které se pohybují v rozmezí od pouhých uncí až po více než 200 kg. Jak vyplývá z názvu, dva nebo více matric, které obsahují otisky, jsou spojeny, jelikož kování se podrobuje plastové deformaci. Vzhledem k tomu, že matrice omezují tok kovů, tento proces může poskytnout složitější tvary a těsnější tolerance než otevřené kování. Impresa-kovárna kovářské účty pro většinu výroby kování hliníku.

3. Kované kroužky

Pokud průmyslové aplikace vyžadují vysokou pevnost, součást s kruhovým průřezem, neexistuje žádná shoda s válcovým kováním. Způsob obvykle začíná otevřeným kováním, aby se vytvořil kruhový předlisek tvarovaný jako kobliha. Dále několik válců působí tlakem na předlisku, dokud se nedosáhne požadované tloušťky a výšky stěny. Konfigurace mohou být ploché, jako pračka nebo výšky více než 20 palců. Kroužky lze přetočit do mnoha velikostí, od ložisek s valivými ložisky po velké tlakové nádoby.

Kola postavená pro rychlost, výkon a bezpečnost

Profesionální jezdci řidičů vědí, že kovaná hliníková kola jsou skvělou volbou pro trestní podmínky konkurenčních závodů. Postavené pro rychlost a výkonnost, kovaná kola jsou extrémně lehká, velmi silná a výjimečně tuhá. Kované hliníkové kolečka se nacházejí také na závodní dráze. Vysoce výkonné sportovní modely od Porsche, Lamborghini a Audi mohou být vybaveny těmito elegantními a vysoce výkonnými koly.


Chystáte se na velkoobchodní zakázkové hliníkové výkovky od jednoho z předních výrobců a dodavatelů výkovků? Pak můžete okamžitě kontaktovat naši továrnu.
Dotaz